כאן הליכוד ב – Facebook

Video

וידאו כאן הליכוד חדשות הליכוד פוליטי מדיני

נתניהו: סיכוי לשלום אך תחילה להכיר במדינה היהודית

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו כתב בדף הפייסבוק האישי שלו; "בזמן שההמראה שלנו הביתה, מתעכבת בגלל השלג, אני מבקש לעדכן אתכם בסיכומו של ביקור מדיני מוצלח. אמרתי היום לשרי החוץ של אירופה; "תפסיקו לפנק את הפלסטינים. על ההתיישבות ביהודה ושומרון אני שומע יומם ולילה ועל הסירוב של הפלסטינים להכיר במדינת ישראל אני לא שומע מילה. אירופה חשובה לנו. אבל את האמת של ישראל חשוב לי לומר, גם כאן, בצורה הברורה ביותר".

"אני חושב שצריך לתת סיכוי לשלום, אני חושב שצריך לראות מה מונח על השולחן ולראות אם אפשר לקדם את השלום, אבל ישנו מקום אחד שממנו צריך להתחיל – להכיר במדינה היהודית. הסוגיה תמיד הייתה המדינה היהודית, והגיע הזמן שהפלסטינים יכירו במדינה יהודית וגם יכירו בעובדה שיש לה בירה, והיא קרויה; ירושלים" – כך אמר היום (שני כ"ג כסלו תשע"ח) ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בפתח המפגש עם שרי החוץ של 'מדינות האיחוד האירופי'.

■ רוצים עוד עדכונים? הצטרפו לכאן ישראל | כאן נעים | אתר החדשות המקומיות של כל המדינה בפייסבוק’ או בטוויטר.

בעת שובו אחר הצהריים אל ארץ ישראל ולבירתה הנצחית; ירושלים, כתב ראש הממשלה מר נתניהו כתב בדף הפייסבוק האישי שלו; "בזמן שההמראה שלנו הביתה, מתעכבת בגלל השלג, אני מבקש לעדכן אתכם בסיכומו של ביקור מדיני מוצלח.

ראש הממשלה מר בנימין נתניהו במפגש עם שרת החוץ של האיחוד האירופי הגב' פדריקה מוגריני | צילום: לשכת העיתונות הממשלתית
ראש הממשלה מר בנימין נתניהו במפגש עם שרת החוץ של האיחוד האירופי הגב' פדריקה מוגריני | צילום: לשכת העיתונות הממשלתית

אמרתי היום לשרי החוץ של אירופה; "תפסיקו לפנק את הפלסטינים. על ההתיישבות ביהודה ושומרון אני שומע יומם ולילה ועל הסירוב של הפלסטינים להכיר במדינת ישראל אני לא שומע מילה.

אירופה חשובה לנו. אבל את האמת של ישראל, חשוב לי לומר, גם כאן, בצורה הברורה ביותר". כתב בקצרה ראש הממשלה מר נתניהו.

להלן דברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו היום בהצהרות משותפות עם שרת החוץ של האיחוד האירופי הגב' פדריקה מוגריני ובפתח המפגש עם שרי החוץ של האיחוד האירופי;

"אני מודה לך על ההזמנה, פדריקה, וגם לממשלת ליטא. לעונג הוא לי להיות כאן. אירופה וישראל הן שותפות חשובות ב-3 תחומים מרכזיים בתחום; 'הביטחון' בתחום 'השגשוג' ובתחום 'השלום'. בביטחון, המודיעין הישראלי מנע עשרות פיגועי טרור, רבים מהם על אדמת אירופה, ואני חושב שחיים של אנשים רבים ניצלו תודות לאותו שיתוף פעולה שהוא מוכר היטב לשירותי הביטחון של ממשלות אירופיות רבות.

אנו נמשיך לעשות זאת כחלק ממאבקנו המשותף נגד טרור. באותה מידה, אני חושב שהבעיה הגדולה מולה ניצבת אירופה היא זרם האנשים שנמלטים משדות הקרב במזרח התיכון, והמזרח התיכון מאוים הן על ידי דאע"ש, כלומר על ידי הזרם ה'סוני' של 'האסלאם הקיצוני' והן על ידי הזרם ה'שיעי' של האסלאם הקיצוני, בהובלת איראן.

ישראל היא הגורם החזק ביותר במזרח התיכון שמונע את התפשטות האסלאם הקיצוני, לא רק מונע התקפות של דאע"ש באירופה, אלא גם מונע את קריסתם של אזורים שלמים הסמוכים לישראל שאחרת היו נכבשים על ידי אותם אסלאמיסטים קיצוניים שמבריחים מיליונים של אנשים לאירופה.

אנו עושים זאת כמובן, כדי להגן על עצמנו, אבל בתוך כך, אני מאמין שישראל ממלאת תפקיד ביטחוני חשוב מאוד ל-עמי אירופה בדרכים שלא תמיד מובנות, אבל מוערכות יותר ויותר על ידי הממשלות הרלוונטיות.

נתניהו; העתיד שייך למחדשים, ישראל זוכה היום ל-20% מההשקעה העולמית הפרטית בהגנת סייבר

הנקודה השנייה היא שגשוג. אנו נמצאים בעיצומה של מהפכה גדולה בעולם. העתיד שייך למחדשים. לפני עשר שנים, 10 החברות המובילות בעולם היו 5 חברות אנרגיה וחברה אחת של טכנולוגיית מידע. בתוך עשור בלבד, זה התהפך לגמרי – 5 חברות טכנולוגיית מידע נמצאות כעת בראש הרשימה, כאשר נותרה חברת אנרגיה אחת שצנחה מהמקום הראשון למקום החמישי. המהפכה היא בדמות נתוני עתק, בינה מלאכותית וקישוריות. תעשיות חדשות נוצרות יש מאין.

לישראל יש כעת תעשיית רכב. מעולם לא הייתה לנו תעשיית רכב. לאירופה יש רכבים רבים. תעשיית הרכב שלנו זוכה להשקעות של עשרות מיליארדי דולרים, לרבות 15 מיליארד דולר, רק לפני מספר חודשים כאשר אינטל, רכשה את החברה הישראלית ל-רכבים אוטונומיים. לא היה לנו את זה.

יש לנו 500 חברות הזנק רק בתחום של רכבים אוטונומיים, וייז, ומיקור המונים שהם חשובים ומשנים את פניה של התחבורה. אני נותן את זה כדוגמה אחת בלבד. דוגמה נוספת – רפואה דיגיטלית, שגם היא מפותחת בישראל. חקלאות מדויקת, טכנולוגיית מידע, סייבר. ישראל זוכה היום ל-20% מההשקעה העולמית הפרטית ב-הגנת סייבר.

האם אתם יכולים לחיות בלי הגנת סייבר? האם אתם יכולים להגן על חשבונות הבנק שלכם, רשתות החשמל שלכם, התעופה האזרחית שלכם, הרכבים שלכם בעתיד? אתם זקוקים ל-הגנת סייבר.

מר נתניהו במפגש עם הגב' מוגריני | "הפלסטינים שוללים עצם זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית" | צילום לע"מ
מר נתניהו במפגש עם הגב' מוגריני | "הפלסטינים שוללים עצם זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית" | צילום לע"מ

ישראל היא שותפה עולמית. לכן השותפות בין ישראל ואירופה היא חיונית ולדעתי היא חשובה לא רק לנו, וכמובן שהיא חשובה לנו אחרת לא הייתי כאן, אבל אני חושב שהיא חשובה גם לאירופה. ומדינות רבות ברחבי העולם מבינים שישראל היא שותפה מרכזית בחדשנות, וחדשנות זה העתיד. זאת הנקודה השנייה.

אגב, מצאנו גם גז, ובדיוק השלמנו מזכר הבנות עם כמה מדינות אירופיות, עם קפריסין, יוון ואיטליה. אולי אתם מכירים את זה. אנחנו בוחנים בימים אלה את הרעיון של צינור גז משדות הגז שלנו אל איטליה. זה יהיה חשוב מאוד גם לכלכלת אירופה. חדשנות, אנרגיה וכל דרך אחרת, אנו מאמינים שאנו שותפים טבעיים.

שלישית – שלום. ידה של ישראל מושטת לשלום לשכניה הפלסטינים מזה מאה שנים, הרבה לפני הקמת המדינה וגם אחרי הקמתה. במשך חמישים שנה, לפני שהייתה התנחלות אחת או סוגיה טריטוריאלית אחת, היינו נתונים למתקפות בלתי פוסקות.

█ ירושלים היא בירתו של העם היהודי מזה 3,000 שנה, מאז שהיא הוקמה על ידי דוד המלך

הותקפנו לא בגלל פיסת שטח כזאת או אחרת, אלא בגלל שהרעיון של שטח כלשהו, של קיומה של מדינה יהודית, של מדינת לאום עבור העם היהודי בגבולות כלשהם, נדחה על ידי שכנינו. זה מה שהוביל לסכסוך וזה מה שמנציח את הסכסוך. אתם רואים את זה בעובדה המצערת שהפלסטינים שוללים את עצם זכותה של ישראל להתקיים כמדינה יהודית ומכחישים את ההיסטוריה שלנו.

ירושלים היא בירתו של העם היהודי מזה 3,000 שנה, מאז שהיא הוקמה על ידי דוד המלך. הדבר מתועד היטב בהיסטוריה של התנ"ך. גם לאחר מכך, כאשר יהודים בגטאות של אירופה התפללו "בשנה הבאה בירושלים", מעולם לא איבדנו את זיקתנו ועם זאת, הזיקה הזאת מוכחשת בפורומים של האו"ם ובהחלטות נלעגות של אונסק"ו שחותרים להכחיש את ההיסטוריה ולהכחיש את האמת ההיסטורית.

ירושלים היא הבירה של מדינת ישראל מזה 70 שנה. אני חושב שמה שעשה הנשיא טראמפ הוא להניח את העובדות כפי שהן על השולחן. השלום מבוסס על המציאות, השלום מבוסס על הכרה במציאות ואני חושב שהעובדה שירושלים היא בירת ישראל ברורה היטב לכל אלה מבינכם שמבקרים בישראל.

רואים היכן נמצא משכן הכנסת שלנו, היכן נמצא משכן הממשלה שלנו, המשרד שלי, משרד הנשיא, בית המשפט העליון. ירושלים היא בירתה של ישראל. איש אינו יכול להכחיש זאת. זה אינו סותר את השלום. זה מאפשר את השלום כיוון שההכרה במציאות היא מהות השלום, היא עמוד התווך של השלום.

ישנו כעת מאמץ של הממשל האמריקני להציג תכנית שלום חדשה. אני חושב שצריך לתת סיכוי לשלום, אני חושב שצריך לראות מה מונח על השולחן ולראות אם אפשר לקדם את השלום, אבל ישנו מקום אחד שממנו צריך להתחיל – להכיר במדינה היהודית. הסוגיה תמיד הייתה המדינה היהודית, והגיע הזמן ש'הפלסטינים' יכירו ב'מדינה יהודית' וגם יכירו בעובדה שיש לה בירה והיא קרויה; ירושלים.

אני מאמין שאף על פי שאין לנו עדיין הסכם, זה מה שיקרה בעתיד. אני מאמין שכל או רוב מדינות אירופה, יעתיקו את שגרירויותיהן לירושלים, יכירו בירושלים כבירת ישראל, ויפעלו יחד איתנו בעוצמה למען ביטחון, שגשוג ושלום.

אני מודה לכם על ההזדמנות הזאת להציג את העמדות הללו שאני בטוח שיעמדו במוקד שיח רציני עם שרי החוץ. זאת הזדמנות מצוינת וחשובה. אירופה היא חשובה. זאת הסיבה שאני כאן". סיכם ראש ממשלת ישראל מר בנימין נתניהו.

למעלה דברי ראש הממשלה מר בנימין נתניהו בהצהרות משותפות עם שרת החוץ של האיחוד האירופי הגברת פדריקה מוגריני ובפתח המפגש עם שרי החוץ של האיחוד האירופי | וידאו: איתי בית-און, לשכת עיתונות ממשלתית | סאונד: ניר שרף, לשכת עיתונות ממשלתית.

תגובות בפייסבוקאודות הכותב

MosheNaim

עורך אתר כאן ישראל (כאן נעים) בלי מורא ובלי משוא פנים. עיתונאי מגיל 14. עובד כיום באינטרנט. בן 65, אב לעורך דין אלירן נעים. לר' אביב נעים ולקצינה בקבע; חלי נעים, סבא מאושר לשתי נכדות אוריאן ול-מילה שרה. המוטו; "אילו לחיים הייתה מהדורה שנייה, הייתי מתקן בה את כל השגיאות...".

הוסף תגובה

לחצו פה להוסיף תגובה